Kajl Hajns je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih Amerikanaca koji su ikad igrali u Evropi.

U derbiju Evrolige protiv Reala, svestrani centar sjajno je reagovao u momentima odluke, a saigrač Darun Hilijard bio je hrabar da na njegovu asistenciju pogodi odlučujuću trojku. I to bez previše razmišljanja:

CSKA - Real 60:55 (14:21, 12:12, 17:10, 17:12)

Hajns je u finišu teško gledljivog meča u Rusiji zakucavao, hvatao skokove i krao lopte Madriđanima. Radio je sve.

U poslednjem minutu, dugogodišnji lider šampiona Evrope uhvatio je defanzivni skok i asistirao Hilijardu, koji nije oklevao pre nego što je u ranoj fazi napada ubacio prelomnu trojku za 58:54 na 37 sekundi do kraja.

Real je potom krenuo u još jedan napad, ali ga je Hajns još jednom zaustavio. Ukrao je loptu Serhiju Ljulju, iznudio prekršaj i sa linije penala "overio" pobedu domaćih, košem za velikih 60:54 na 18 sekundi do kraja.

Na taj način, ekipa Dimitrisa Itudisa "iščupala" je pobedu u utakmici u kojoj je ubacila samo sedam pogodaka iz igre do poluvremena. Moskovljani su u pauzi shvatili da će samo odbranom moći da se vrate iz minusa, a kada je takva taktika, onda se zna da je Hajns uvek spreman da istupi i povede ekipu.

Iako za domaće nisu igrali kombo-bek Danijel Heket i šuter Janis Strelnijeks, Itudisov tim je čvrstom defanzivom uveo Madriđane u ritam koji im ne odgovara i u poslednjih pet minuta branio i odbranio prednost.

Ovim trijumfom, prvak Evrolige popeo se bar nakratko na četvrto mesto tabele sa skorom 13-6, dok je Real (15-4) sada ostavio mogućnost Efesu (15-3) da trijumfom protiv Armanija večeras ostane usamljen na čelu tabele.

CSKA: Bolomboj 2, Džejms 19 (2/9 za tri, 7 izg), Uhov, Antonov, Vojtman 3, Voroncevič, Sant-Ros 4, Kufos 4, Hilijard 14, Hajns 10 (6 sk), Bejker.

Real: Kozer 3, Kampaco 11 (3/10 za tri), Laprovitola 8, Rejes 3, Dek 4, Kerol 2, Tavares 2 (9 sk), Ljulj, Miki 5, Tomkins 14, Tejlor 3, Mežri.

Panatinaikos - Bajern 20.

Tabela: Efes 16-3, Real 15-4, Barselona 13-5, CSKA 13-6, Makabi 12-6, Armani 10-9, Panatinaikos 10-8, Zvezda 9-9, Valensija 9-10, Fenerbahče 8-11, Himki 8-11, Asvel 8-11, Olimpijakos 7-11, Baskonija 7-11, Bajern 6-12, Žalgiris 5-13, Alba 5-13, Zenit 5-13.