Bajern je hit Evrolige! Četvrta pobjeda u nizu Izvor: MN PRESS

Ko je ovo mogao da očekuje!?

Iako je Bajern bio među timovima koji su kasnije od drugih napravili tim za ovu sezonu, krenuo je fenomenalno u evroligašku 2020/21. To je potvrdio i ove večeri u svom Audi domu.

Bajern - Olimpijakos 74:68 (22:18, 17:16, 22:19, 13:15)

Vladimir Lučić, lider domaćih, ponovo je zablistao i ubacio 16 poena (2/3 za tri) u četvrtom trijumfu svog tima u nizu. Bavarci su posle dramatičnog poraza na loptu protiv Armanija pobedili Albu, Fenerbahče, Makabi i sada goste iz Atine!

Na pitanje novinarke o četiri "vezane" pobede, Trinkijeri je odmah posle utakmice rekao kratko:

"Ne budite me. Ne budite me, ćao!"

Bajern je prvi put u klupskoj istoriji "vezao" četiri trijumfa u najjačem takmičenju, a ogroman doprinos tome dao je i američki Vejd Boldvin, koji je sa 18 poena bio najbolji strelac Bavaraca protiv svog bivšeg tima, a dvocifreni su bili i Džejlen Rejnolds i Nihad Đedović, sa po 10 poena.

Igrači Bajerna gradili su prednost od prvog dela meča. Na poluvremenu su imali "plus 5" (39:34), u trećem kvartalu imali su "plus 7" (61:53), a Boldvin je na početku poslednje četvrtine doneo domaćima dvocifrenu prednost, koja je bila prevaga u meču protiv gostiju među kojima su najefikasniji bili Kostas Papanikolau sa 13 poena i Čarls Dženkins sa 12.

Olimpijakos je doživeo drugi poraz u pet utakmica na parketu na kojem će 6. novembra gostovati Crvena zvezda. Do tada, Bajern će igrati protiv Reala u Madridu, a crveno-beli protiv Himkija u Moskvi.

Bajern Olimpijakos
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

BAJERN: Vejler-Bab 4, Boldvin 18, Brej, Rejnolds 10, Tomas 2, Lučić 16, Flakadori, Đedović 10 (7 izg), Zipser 6, Džonson, Šiško 2, Radošević 6.

OLIMPIJAKOS: Herion 3, Haralampopulos, Spanulis 2, Slukas 6, Mratin 2, Vezenkov 7, Printezis 7, Papanikolau 13, Livio, Dženkins 12, Elis 5, Mekisik 11.

Zvezda - CSKA 86:84

Tabela: Bajern 4-1, Žalgiris 4-1, Barselona 4-1, Valensija 3-1, Armani 3-1, Olimpijakos 3-2, Zenit 2-0, Baskonija 2-1, Panatinaikos 2-2, Zvezda 2-2, Fenerbahče 2-3, Makabi 2-3, CSKA 2-3, Efes 1-3, Alba 1-3, Real 1-4, Asvel 0-2, Himki 0-5.