Nijemci savladali "zmajeve", ali selektor "pancera" nije zadovoljan: Zasluženo smo imali "minus četiri" na pauzi!

U nastavku je, ipak, presudila duža klupa domaćih, ali i povreda Ivana Karačića

Rukomet kvalifikacije EURO 2022 Njemačka BiH Alfred Gislason Izvor: dhb.de/Sascha Klahn

Alfred Gislason, selektor rukometne reprezentacije Njemačke, nije mogao da bude zadovoljan onim što su njegovi izabranici prikazali u prvom poluvremenu duela sa "okrnjenom" Bosnom i Hercegovine.

Bilal Šuman, njegov kolega na suprotnoj strani, mogao je, obzirom da je korona virus "pokosio" bh. tim, da računa na samo 11 igrača, uz jednog golmana, ali je i pored toga pružio sjajnu partiju i na pauzu između dva poluvremena otišao pri senzacionalnom plusu od četiri gola (9:13), uz šest pogodaka kapitena Nikole Prcea.

"Bosna je igrala ekstremno duge napade i dobro su pokrivali. Primili smo mnogo golova poslije odbijenih lopti i blokova, a napravili smo i mnogo tehničkih grešaka u igri prema naprijed, te dali samo dva gola za 15 minuta igre i zasluženo smo na poluvrijeme otišli s četiri gola zaostatka", rekao je Gislason nakon meča, a prenijelo "Oslobođenje".

U nastavku je, ipak, do izražaja došla duža klupa Nijemaca, koji su u isto vrijeme iskoristili i činjenicu da je BiH od 35. minuta igrala bez glavnog organizatora napada Ivana Karačića, koji je morao da se preseli na klupu zbog povrede zgloba.

"Nismo potcijenili Bosnu. Na poluvremenu smo diskutovali o nekoliko stvari. Ekipa je u nastavku dobro reagovala, pokazala je karakter, a mogli smo dati i više golova", istakao je Gislason, čiji igrači će u nedjelju, 8. novembra, u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2022 gostovati Estoniji.

Bosna i Hercegovina će, sa druge strane, istog dana, ali od 20 časova, ugostiti Austriju u Bugojnu.

Plasman na EURO izboriće prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz svake od osam kvalifikacionih grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.