Novak saznao rivala za sredu: Medvedev pobedio Zvereva i sada ga čeka Srbin!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Najbolji teniser sveta će u drugom kolu grupne faze igrati protiv Rusa.

Novak Đoković protiv Danila Medvedeva u drugom kolu Završnog mastersa Izvor: FRANK AUGSTEIN/AP, Tanjug/AP/Frank Augstein

Pošto su pravila Završnog mastersa takva da će u drugom kolu grupne faze igrati teniseri koji su pobedili u prvoj rundi, Novak Đoković je morao da sačeka ime rivala.

Danil Medvedev je u dva seta nadigrao Aleksandera Zvereva i tako obezbedio sebi prvu pobedu u grupnoj fazi.

DANIL MEDVEDEV - ALEKSANDER ZVEREV 2:0 (6:3, 6:4)

Duel dvojice tenisera koji predstavljaju budućnost sporta obeležio je ruski teniser, trenutno četvrti igrač sveta.

Iako je u prvom gemu pretrpeo brejk, vratio se odmah u narednom, a zatim je osvojio i naredna tri gema za ubedljivih 4:1 u prvom setu. Već tada je set praktično bio odlučen, ali u naredna četiri gema nije bilo brejkova, pa je konačan rezultat bio 6:3.

U drugom setu se igralo značajno brže, a Danilu je i to više odgovaralo. Iako je odigran jedan gem više, set je trajao čak 13 minuta manje!

Presudio je brejk Medvedeva u sedmom gemu drugog seta, a ruski teniser je sačuvao prednost do kraja tog dela igre.

Izvor: FRANK AUGSTEIN/AP, Tanjug/AP/Frank Augstein

Novak Đoković i Danil Medvedev će igrati u sredu u meču koji može da donese i prolaz u polufinale jednom od dvojice tenisera, dok će drugi par činiti Aleksander Zverev i Dijego Švarcman.

Sutra su na programu mečevi Grupe B, odnosno susreti Nadal - Tim i Cicipas - Rubljov.