Ako Nadal pobijedi, on je GOAT, Novak nema šta da traži! Španca činjenice ne zanimaju, zaboravio je na ova 2 podatka

Koliko god on želio da je tako, činjenice govore drugačije.

Ferer-kaze-da-je-Nadal-GOAT-a-ne-Novak Izvor: Profimedia

Novak Đoković nije mogao da se takmiči na Australijan openu, a dok je on u Budvi dobijao nagradu za počasnog građanina finalni duel u Melburnu zakazali su Rafael Nadal i Danil Medvedev.

To je najgori mogući scenario za Đokovića. Ako Medvedev osvoji svoj drugi grend slem zaredom prestići će Đokovića na prvom mjestu ATP liste i postaće treći Rus na vrhu svjetskog tenisa poslije Jevgenija Kafeljnikova i Marata Safina.

Ukoliko sa druge strane Rafael Nadal osvoji turnir postaće prvi teniser u istoriji koji je osvojio 21. grend slem turnir. Za sada uz Novaka i Rodžera Federera dijeli prvo mjesto po broju osvojenih pehara na najvećim turnirima, a nekadašnji treći reket svijeta David Ferer misli da bi Rafa mogao da dobije i više od samog rekorda.

"Ako Rafa pobijedi u nedjelju rasprava o najvećem ikada je gotova. Ako Đoković ne osvoji više grend slemova od njega, Nadal će postati najveći teniser svih vremena", rekao je Ferer.

Razumljivo je što Ferer navija za svog zemljaka, ali brojke jednostavno ne kažu tako. Novak ne samo da ima više osvojenih mastersa i jedini je osvojio sve masters turnire, nego ima i mnogo više nedjelja na prvom mjestu ATP liste.

Dok je Nadal bio prvi na svijetu 208 nedelja, Novak je prvi na svijetu 357 nedelja i sigurno će doći do 360. nedjelja na prvom mjestu ATP liste.