Rukometaši Slobode slavili protiv Maglaja: Tuzlaci zadržali zaostatak od šest bodova za Borcem

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Slobode su na domaćem terenu savladali ekipu Maglaja rezultatom 31:25.

rk sloboda Izvor: Promo/RK Sloboda

Rukometaši Slobode su u okviru 20. kola Premijer lige BiH nadigrali ekipu Maglaja rezultatom 31:25.

Ovaj meč nije donio promjene na tabeli, te je Sloboda pobjedom zadržala drugu poziciju sa šest bodovanje manje od prvoplasiranog Borca, koji je sinoć slavio u Bugojnu protiv ekipe Iskre. Maglaj je ovim porazom ostao na 11. poziciji sa 15 bodova.

RK Sloboda – RK Maglaj 31:25 (14:12)

U prvom poluvremenu smo gledali ujednačenu utakmicu. Domaća ekipa je dobro otvorila utakmicu i stigla do tri vezana gola na samom početku. Maglaj je ubrzo uzvratio i stigao na +2 pri rezultatu 5:7.

Sloboda je do kraja prvog poluvremena uspjela da neutralizuje prednost gostiju te na pauzu ode sa dva gola prednosti. Rezultat nakon 30 minuta igre glasio je 14:12.

U drugom poluvremenu smo gledali mnogo bolju igru ekipe iz Tuzle. Izabranici Siniše Markote su zaigrali puno bolje u odbrani te nisu dopustili gostima da vrate utakmicu u rezultatski egal te je prednost rasla kako se meč približavao kraju.

Na kraju je bilo 31:25 za Slobodu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Anes Bečić s devet pogodaka, a pratio ga je Emir Suhonjić s dva manje.

Kod gostiju je posebno bio raspoložen Benjamin Čičkušić koji je postigao 13 golova te je bio najefikasniji pojedinac na meču. Haso Čosić je dodao četiri pogotka.