Oslabljeni Borac m:tel ubjedljivo poražen u Ljubuškom! Identičan rezultat kao i prethodne sezone!

Najveći rukometni derbi u Bosni i Hercegovini između Izviđača i banjalučkog Borca m:tel rutinski je pripao ekipi iz Ljubuškog, koja je slavila identičnim rezultatom kao i prošle sezone (36:29).

Rk Izviđač - RK Borac - PL BiH - 2. kolo Izvor: Youtube/RK Izviđač

Banjalučki Borac m:tel gostovao je Izviđaču u Ljubuškom u trećem kolu Premijer lige BiH i prošao identično kao i prethodne sezone.

IZVIĐAČ - BORAC 36:29 (20:14)

Izabranici Mirka Mikića su bez šestorice rukometaša otišli u Hercegovinu, pa su osim na startu meča u dvorani u Ljubuškom bili u konstantnom zaostatku od 2-3 gola.

Domaći su imali nekoliko šansi i da se "odlijepe" na neku pristojniju razliku, međutim, dobro je u tim trenucima branio iskusni Slađan Subotić, pa su crveno-plavi izdržali do 23. minuta kada je na semaforu pisalo "plus pet" za Ljubušake (16:11).

Do odlaska na odmor u poluvremenu, ekipa Tonija Čoline je uspjela ne samo da sačuva prednost već i da poveća razliku na šest golova, čime su praktično riješili utakmicu.

Banjalučani, koji nisu bili u punom sastavu, ni u nastavku nisu mogli ozbiljnije da se suprotstave raspoloženim "skautima", koji su do sredine drugog dijela podigli prednost na osam pogodaka (27:19).

Pokušavao je Mikić da minutom odmora "probudi" svoje igrače, međutim, odbrana u subotu uveče nije funkcionisala na najbolji način što najbolje ilustruje primljenih čak 20 golova u prvom poluvremenu.

Na kraju, dobili smo identičan rezultat kao i prošle sezone - dominaciju "skauta" i ubjedljiv tijumf (36:29),

Najefikasniji u banjalučkom taboru bio je kapiten Miloš Nježić sa devet golova, šest je postigao Milenko Rožić, a pogodak manje upisao je Novak Bajčeta. S druge strane u timu Izviđača, najbolju partiju pružio je Miloš Kos sa osam i Ivano Pavlović sa pet golova.