Debakl Srpkinja - odmah ispale sa Evropskog prvenstva: Dva teška poraza pa lekcija od domaćina za kraj!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu nakon tri meča prve grupne faze.

Srbija ispala sa Evropskog prvenstva Izvor: Profimedia

Srbija je ispala sa Evropskog prvenstva već poslije prve faze takmičenja!

Poslije uvodnih poraza od Švedske (27:21) i Danske (34:21) srpski tim je poslije odličnog prvog poluvremena pao i protiv domaćina Slovenije. Slovenke su savladale selekciju Srbije 27:24 (13:15) i tako su prošle dalje!

Srbiji je bila neophodna pobjeda za prolazak dalje, izabranice Uroša Bregara su uspjele da četrdesetak minuta budu bolje od rivala, ali su u finišu pale i nisu imale snage da pred punim tribinama u Celju šokiraju rivala.

Na ovom meču Omoregi sa šest pogodaka bila je nezaustavljiva za srpsku odbranu, sjajna je bila i Gros sa pet golova, četiri je imala Gomilar, a tri Ljepoja. U timu Srbije Sanja Radosavljević je imala šest, a Jovana Stojiljković, Anđela Janjušević i Kristina Liščević po četiri gola.

Poslije dva teška i jednog rutinskog poraza srpski tim se vraća sa takmičenja bez dobrih vijesti. Iako je Uroš Bregar podmladio ekipu ništa osim prvog poluvremena u meču sa Slovenkama ne daje razloga za optimizam i nešto će morati da se mijenja u ovoj ekipi.