Poraz Srbije na startu Evropskog prvenstva: Srpske rukometašice bez šansi protiv Švedske

Srpske rukometašice nisu dobro počele Evropsko prvenstvo u "grupi smrti".

Rukometašice Srbije izgubile od Švedske na Evropskom prvenstvu Izvor: MN PRESS

Ženska rukometna reprezentacija Srbije doživjela je poraz od Švedske na startu Evropskog prvenstva. Srpske rukometašice su se prilično kasno probudile i tek nakon što je skandinavska reprezentacija otišla na dvocifrenu prednost (21:11), došlo je do reakcije izabranica Uroša Bregara. Na deset minuta do kraja Srbija je uspjela da priđe na četiri gola razlike, ali poslije novih grešaka u napadu - Švedska je slavila 27:21 (14:9).

Bilo je jasno da su šanse Srbije na startu najbolje reprezentacije u "grupi smrti" vrlo male, ali srpske djevojke se do kraja nisu predavale i pokazale su da ipak mogu da se pitaju u preostale dvije utakmice sa Slovenijom i Danskom.

Interesantno je za najbolju igračicu utakmice proglašena srpska golmanka Kristina Graovac. Da nje nije bilo, poraz bi bio znatno teži, ali je isto tako dobra vijest da je potrebno još "samo da proradi napad". Reprezentativke Srbije moraće da igraju mnogo brže u nastavku takmičenja kako se kući ne bi vratile već poslije grupne faze.

Najefikasnija srpska rukometašica bila je Stamenić sa šest golova, četiri je dodala Kovačević, dok su po tri dale Bojičić i Liščević. Lavko je postigla dva gola, dok su se po jednom upisale Stojiljković, Kojić i Janjušević. Što se tiče Šveđanki, kod njih je dominirala Hagman sa devet pogodaka, dok je Blom dodala šest.

Naredni meč reprezentacija Srbije igra protiv Danske 6. novembra.