Pobjeda za oproštaj od banjalučke publike: Borac m:tel bolji od Slobode u humanoj misiji

Rukometaši Borca su se pobjedom oprostili od banjalučke publike u aktuelnoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rk Borac pobijedio RK Sloboda Izvor: Mondo/Slaven Petković

Crveno-plavi su u okviru 29. kola savladali tuzlansku Slobodu u dvorani "Borik" - 27:25 (14:13).

Bio je to 14. ovosezonski trijumf za izabranike Mirka Mikića, koji su večeras učestvovali i u  humanoj misiji s obzirom da je sav prihod od prodatih ulaznica išao na račun sugrađanke i ljekarke Vesne Šipke.

Poslije nešto lošijeg početka meča, Sloboda je nakon devet minuta vodila 2:4, uslijedila je odlična odbrana Banjalučana i period od 10 minuta u kojem gosti iz Tuzle nisu nijednom pogodili mrežu Borca m:tel. S druge strane u tom periodu su "borčevci" napravili seriju od 6:0 i stekli "plus četiri" gola prednosti (8:4). Ipak do odlaska na odmor Sloboda je uspjela da smanji i na poluvrijeme ode sa golom "minusa" - 14:13.

Početkom drugog poluvremena tuzlanska ekipa je stigla i do izjednačenja (16:16), ali je potom uslijedilo novi sjajan period Borca, koji je napravio novu seriju i u 34. minutu stekao najveću prednost na meču koju do kraja nije ispustio (35:30).

Tuzlaci su u finišu uspjeli samo da ublaže poraz...

Najefikasniji u banjalučkom taboru bili su Luka Perić, Ognjen Kalamanda i Vlado Draganić sa po pet pogodaka, golman Slađan Subotić zabilježio je 11 odbrana, dok je na drugoj strani u ekipi iz Tuzle najbolji bio Benjamin Čičkušić sa 11 golova.

Do kraja sezone, Banjalučanima je još ostala jedna utakmica i to gostovanje ekipi Bosne u Visokom, dok će Tuzlaci dočekati posljednjeplasirani Kakanj.