Još jedan meč za zaborav: "Zmajevi" poraženi i od Rumunije

Autor Haris Krhalić

Tri pripremne utakmice i tri ubjedljiva poraza.

zmajevi, rukomet Izvor: Rukometni savez BiH

Nakon što su deklasirani od Argentine (32:23) i Švajcarske (39:21), rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su i od Rumunije rezultatom 29:19

Meč je počeo u dosta sporom ritmu, pa smo tako u prvih deset minuta vidjeli po dva gola na obje strane. U narednih 10 minuta „zmajevi“ su uspjeli postići samo jedan pogodak dok su Rumuni pogađali tri puta pa je rezultat nakon dvije trećine prvog poluvremena glasio 3:6.

Tri minuta kasnije Rumuni stižu do vođstva od pet golova razlike (3:8). U 25. minutu „zmajevi“ konačno stižu do gola nakon 15 minuta igre.
Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 6:10.

Početkom drugog dijela Rumuni ponovo bježe na +5, a u 36. minutu golom Đurđevića reprezentacija BiH se vraća na tri gola zaostatka.
Nakon toga Rumuni se ponovo odvajaju, a ovog puta prednost ide do sedam golova (11:18). Deset minuta prije kraja meča, Rumunija je imala osam golova prednosti, a na kraju je bilo +10.

Izabranici Irfana Smajlagića tako su sa tri ubjedljiva poraza završili 50. izdanje "Jelou kupa" koji se održava u Švajcarskoj.

Do početka Evropskog prvenstva ostala su samo četiri dana, a „zmajevi“ su smješteni u grupu sa Švedskom, Holandijom i Gruzijom. Prvi protivnik biće reprezentacija Švedske (11. januar).