Ivan Pešić oteo pehar Pari sen Žermenu!

Ivan Pešić, golman koji je karijeru počeo u Zametu braneći treću ligu Hrvatske, bio je heroj finala kupa u Francuskoj.

ivan pesic iz trece lige oteo trofej pari sen zermenu Izvor: Profimedia/IMAGO

Drugu godinu zaredom Pari Sen Žermen ostaje bez trofeja u kupu Francuske! Najbogatiji tim svijeta je opet pao u fianlu od ruke istog protivnika. Kao i prethodne godine, drugi put zaredom, a treći put u istoriji Nant je oteo prvi tofej sezone Parižanima.

Ove godine heroj pobjede Nanta koji je trijumovao 31:23 bio je sjajni golman Ivan Pešić. Nekadašnji čuvar mreže Zameta, Vesprema, Zagreba, Maribora, Meškov Bresta i Štutgarta je bio nesavladiv, a na kraju je Riječanin upisao čak 16 odbrana protiv jednog od najboljih napada na svijetu.

Već u četvrtom minutu meča bilo je 6:0 za Nant koji je pred 2.000 svojih navijača u "Bersiju" do kraja meča uspio da pobijedi uprkos tome što se vratio PSŽ na 7:7 već sredinom prvog poluvremena. Ipak do kraja prvog dijela igre bilo je 19:13, a u jednom momentu je Nant imao i 12 golova prednosti kada je u 43. minutu bilo 28:16. Poslije svega 31:23 je i pristojan rezultat za Karabatića i drugove.

Izvor: Profimedia/IMAGO

Osim sjajnog Pešića na kolu niko se nije previše istakao jer je bilo mnogo raspolođenih strelaca. Tibo Bri, Ajmerik Min, Horhe Makeda, Valero Rivera i Teo Avelanž-Demo su imali po četiri gola, a Aleksanar Kavalkanti šest. Kod PSŽ-a Palička i Grin su zajedno upisali samo devet odbranna, a od strelaca je najefikasniniji bio pivot Kamil Šipžak sa pet golova.