ČARLSTON: Jelena krenula pa stala

Jelena Janković u svom stilu izgubila četvrtfinalni meč u Čarlstonu od Danijele Hantuhove. Srpkinja povela dobila prvi set sa 6:1, ali izgubila naredna dva.

ČARLSTON: Jelena krenula pa stala Izvor: MONDO

Najbolja srpska teniserka Jelana Janković nije uspjela da se plasira u polufinale WTA turnira u Čarlstonu. "Džej-Džej" je nakon fenomenalnog početka i ubjedljivo dobijenog prvog seta, uspjela da izgubi naredna dva i da pobjedu prepusti Danijel Hantuhovoj - 2:1 (1:6, 6:3, 6:3).

Meč je trajao dva sta i 18 minuta.

Nevolje po Srpkinju počele su na početku drugog seta. Slovakinja je već na startu stekla veliku prednost, povela sa 4:0 i lako stigla do izjednačenja.

U trećem setu neizvjesno je bilo do rezultata 2:2, kada Hantuhova dobija tri uzastopna gema i stiže na korak do pobjede. Jelena je do kraja uspjela samo još jednom da osvoji svoj servis, poslije čega je 24. igračica svijeta privela meč kraju.

Ove dvije teniserke sastaće se sljedećeg vikenda u Beogradu u duelu Fed kup reprezentacija Srbije i Slovačke.

Turnir u Čarlstonu igra se za nagradni fond od 700.000 dolara, a Jankovićeva je bila drugi nosilac.