Gospodine, to je rasizam: Ovi crnci (!?) igraju pametnije od vas...

U redu je da vas igrači razbjesne, ali nije u redu da govorite tako...

Selektor-Hrvatske-Lino-Cervar-na-tajm-autu-Ovi-CRNCI-igraju-pametnije-od-vas-VIDEO Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

U jednoj od posljednjih provera pred start Evropskog prvenstva u rukometu, reprezentacija Hrvatske savladala je Katar rezultatom 33:28, osvojila prvo mjesto na Croatia kupu u Poreču i toliko razljutila selektora Lina Červara da je ovaj, u jednom trenutku, "ispalio" rasistički komentar.

''Zašto igramo seljački rukomet? Koji ku*ac im predajete loptu? Ovi crnci igraju pametnije od nas'', divljao je Červar tokom tajm-auta.

HRVATSKA: Šego (5), Ašanin (3+1), Marić 3, Duvnjak, Hrstić 2, Stepančić 5, Horvat 3, Šarac, Karačić,Vekić, Musa 1, Mamić 1, Cindrić 8 (5), Matanović 3, Mandić 2, Ravnić 1, Martinović 1, Šipić 3.

Poslije utakmice, logično, spustio je ton.

''Više me brine odbrana od napada. U prvom poluvremenu imali smo nekoliko tehničkih grešaka, brzali smo. Moramo da znamo kako se takmiči", rekao je 69-godišnji stručnjak koji je kao selektor Hrvatske osvojio olimpijsko i svjetsko zlato, odnosno dva svjetska i evropska srebra.

Na Evropskom prvenstvu koje će od 9. do 26. januara biti održano u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, reprezentacija Hrvatske nalazi se u Grupi A zajedno sa Bjelorusijom, Crnom Gorom i Srbijom.

Srbija i Hrvatska sastaće se u posljednjem, 3. kolu grupne faze, 13. januara u 18.15.