Otpisali Srbe i Crnogorce, pa ostvarili prvu pobjedu u drugoj fazi EP

Rukometaši Bjelorusije upisali su prvu pobjedu u drugoj fazi Evropskog prvenstva.

Rukomet (EP): Bjelorusija - Češka Izvor: Ronald Zak/AP

Poslije trijumfa nad reprezentacijama Srbije (35:30) i Crne Gore (36:27), Bjelorusi su u subotu u Beču savladali selekciju Češke u derbiju začelja novoformirane Grupe 1 druge faze šampionata Evrope.

BJELORUSIJA - ČEŠKA 28:25 (13:11)

Bjeloruska selekcija je i dalje ostala u igri za polufinale, ali samo u teoriji, dok su Česi sada i definitivno otpali od trke za plasman među četiri najbolja evropska tima.

Bjelorusi su vodili od početka do kraja prvog dijela, ali nikako nisu uspjevali da se odlijepe na neku pristojniju razliku iako su imali nekoliko dobrih prilika da odu na tri gola prednosti.

U tim trenucima odlično su reagovali golmani Češke, Martin Galija i Tomaš Mrkva, koji je pred sami odlazak na odmor skinuo sedmerac i osigurao svom timu šansu da u nastavku mogu do preokreta.

Česi su brzo uspjeli u nastavku da ponovo stignu do izjednačenja, ali im nikako za rukom nije polazilo da povedu, iako su imali nekoliko napada u kojima su mogli da stignu do prednosti.

Tada je golman Bjelorusije Kišu sjajno skidao "zicere" i zahvaljujući tim odbranama trasirao put svojoj ekipi ka prvim bodovima poslije početne faze takmičenja.

Prvi put "plus tri" Bjelorusi su ostvarili u 59. minutu i praktično prelomili meč.

Najefikasniji u bjeloruskom taboru bili su Mikita Vaulipau sa šest golova, dok su kod Čeha najbolji pojedinci bili Ondrej Zdrahala sa sedam i Gašparek sa šest postignutih pogodaka.