Slavlje Želje i Sarajeva, ''šestica'' Slavije

Današnjim mečevima 15. kola spuštena je zavjesa na jesenji dio Premijer lige BiH, u kojem se titulom jesenjeg šampiona okitila ekipa Širokog Brijega. Željo bolji od Čelika 2:1, Sarajevo slavilo u Tuzli 2:0, Slavija deklasirala Drinu 6:1!

Slavlje Želje i Sarajeva, ''šestica'' Slavije Izvor: MONDO/Samir Cacan

Široki Brijeg osvojio je jesenju titulu u Premijer ligi BiH, a nakon današnje četiri utakmice 15. kola, spuštena je zavjesa na prvi dio sezone u bh. eliti.

U najzanimljivijem susretu, u "jugoslovenskom" derbiju, Željezničar je golovima Rijada Bajića savladao Čelik rezultatom 2:1. Sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta, kada je Bajić u 4. i 22. minutu doveo Željo u vođstvo 2:0, da bi Jovo Kojić u posljednjim trenucima prvog poluvremena postavio, ispostaviće se, konačnih 2:1.

Sigurnom pobjedom u Tuzli protiv Slobode 2:0, fudbaleri Sarajevo polusezonu su okončali na drugom mjestu, sa dva boda zaostatka u odnosu na lidera, ekipu Širokog Brijega. Bordo tim do trijumfa na "Tušnju" stigao je pogocima u samom finišu susreta. Bojan Puzigaća bio je siguran sa "bijele tačke" u 77. minutu, da bi tačku na ovu utakmicu stavio Ševko Okić u 90, minutu.

Slavija je deklasirala Drinu u Istočnom Sarajevu. Domaćin je postigao "pola tuceta" golova za miran zimski san, dok će Drina pauzu dočekati u donjem dijelu tabele. Junak susreta bio je dvostruki strijelac Igor Lambulić, dok su mrežu Zvorničana još tresli Mladen Lemez, Anel Salković, Goran Popović i Zoran Kokot, dok je utješni gol za goste postigao Miloš Filipović.

Komšijski derbi u Vitezu između istoimenog domaćina i Travnika donio je mnogo uzbuđenja i prilika na obje strane, ali se mreže na kraju nisu tresle.