SERIJA A: Udineze usporio "Staru damu"

Poraz Rome od Napolija kao da je uspavao fudbalere Juventusa, koji u Udinama nisu ličili na sebe, ali su ipak stigli do boda. Torino preokretom do bodova, uz het-trik Andree Belotija za osam minuta.

Fudbaleri Juventusa odigrali su samo 1:1 u Udinama, čime su prekinuli seriju od sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda, te upisali prvi remi u sezoni, tek u 27. kolu.

Iako su protiv Udinezea već sada možda mogli riješiti pitanje osvajača šampionske titule u Italiji, tim Masimilijana Alegrija, za kojeg se spekuliše da bi karijeru mogao nastaviti na klupi Arsenala, odigrao je poprilično skroman meč, u kojem je teškom mukom došao do boda.

UDINEZE - JUVENTUS 1:1 (1:0)

"Bjankoneri" nisu ličili na sebe, pa su izabranici Luiđija Delnerija znali da kazne nonšalantnu igru rivala i steknu prednost u prvom poluvremenu.

U 37. minutu korpulentni Duvan Zapata bio je jači u duelu sa Leonardom Bonućijem, izdržao pritisak defanzivca "Stare dame", a onda loptu proturio kroz noge Đanluiđiju Bufonu za iznenađujućih 1:0.

Ipak, Bonući se iskupio nakon sat vremena igre. Bukvalno ni iz čega, nakon centaršuta Paola Dibale, odlično je reagovao glavom i poništio prednost Udinezea.

...

Protestovao je trener domaćih Delneri nakon gola, vjerovatno smatrajući da nije bilo prekršaja koji je prethodio prekidu, pa ga je sudija Antonio Damato poslao na tribine.

Juventus je prvi put nakon 38 utakmica remizirao u Seriji A. Posljednji put podjela bodova viđena je u duelu sa Bolonjom u februaru 2016. godine.

Par trenutaka nakon izjednačujućeg gola, domaći crno-bijeli mogli su do novog vođstva. Međutim, stativa je spasila Bufona nakon udarca Danila.

Bod na "Dačija areni", nakon poraza Rome od Napolija, osigurao je povećanje prednosti na čelu tabele za Juventus.

"Stara dama" sada ima 66 bodova, osam više od drugoplasirane Rome, a deset od Napolija koji je na trećem mjestu.

BELOTI REŠETA

Za razliku od Juventusa, drugi torinski klub upisao je sva tri boda u 27. kolu.

Torino Siniše Mihajlovića bio je na pragu iznenađujućeg domaćeg poraza od Palerma. Gubili su "bikovi" do 73. minuta, a onda je sjajni Andrea Beloti za samo osam minuta kompletirao het-trik i donio trijumf svom timu.

Prvi strijelac lige iskoristio je proigravanja Huana Iturbea i dvostrukog asistenta Adema Ljajića i stigao do 22. gola u prvenstvu, čime se za tri pogotka udaljio od najbližih pratilaca Edina Džeke (Roma) i Gonzala Iguaina (Juventus).

"PETICA" INTERA

Inter je odigrao još jedan dobar meč u gostima i slavio na Sardiniji 5:1.

Sjajni hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je dva pogotka, dok su po jedan dodali Ever Banega iz slobodnog udarca, Mauro Ikardi sa 11 metara i Roberto Galjardini. Jedini gol za Kaljari postigao je Marko Borijelo.