Baka prizemljio "leteće magarce"

Kolumbijac Karlos Baka bio je dvostruki strijelac u pobjedi Milana sa Kjevom (3:1) u 27. kolu italijanske Serije A, ali je i promašio penal, drugi od ukupno tri dosuđena na subotnjoj utakmici na "San Siru".

Milan je zabilježio četvrtu pobjedu na pet posljednjih mečeva i ozbiljno se vratio u trku za plasmanom u Ligu Evrope.

Ovog puta, tim Vinćenca Montele je bio bolji od Kjeva rezultatom 3:1 (1:1) prvenstveno zahvaljujući Kolumbijcu Karlosu Baki, koji je bio dvostruki strijelac, ali i umalo i tragičar zbog promašenog penala u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Najprije je u 24. minutu Baka donio prednost domaćem timu nakon lijepog dodavanja Žerara Deulofea, ali i pomalo nespretne reakcije golmana Stefana Sorentina.

Pet minuta kasnije, "rosoneri" su bili vrlo blizu da udvostruče prednost - Manuel Lokateli je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, ali je šutirao samo pored desne stative gola gostiju iz Verone.

Potom se povrijedio Suso i morao je da napusti igru u 35. minutu da bi tri minuta kasnije Bakin drugi gol spriječio jedan obrambeni fudbaler Kjeva izbacivši loptu sa gol linije.

"Leteći magarci" su izjednačili u 41. minutu iz "sumnjivog" jedanaesterca, koji je rutinski izveo Džonatan de Guzman.

A onda u sudijskoj nadoknadi prvog dijela arbitar Fabio Mareska je dosudio novi penal, ali ovog puta za Milan. Odgovornost je preuzeo Baka i šutirao samo iznad prečke.

Ipak u nastavku, Kolumbijac je uspio da se iskupi i ponovo dovede u vođstvo ekipu sa "San Sira" u 70. minutu. Poslije kornera, loptu je u gužvu prebacio Alesio Romanjoli, a na pravom mjestu se našao Kolumbijac i ćušnuo je u mrežu - 2:1.

Bio je to 11. gol Kolumbijca ove sezone!

Trijumf "rosonera" ovjerio je iz novog penala za Milan Đanluka Lapadula u 81. minutu. Za razliku od dosuđenog za "magarce", ovaj je bio čist kao suza poslije prekršaja nad Manuelom Lokatelijem.

...

U ekipi "letećih magaraca" svih 90 minuta odigrao je Ivan Radovanović, internacionalac iz Srbije.

U popodnevnom terminu, Portugalac Bruno Fernandeš je sa pogotkom i dvije asistencije bio najzaslužniji za trijumf Sampdorije nad "fenjerašem" Peskarom - 3:1 (1:1).

Fernandeš je "načeo" goste u 18. minutu, Seri je izjednačio, a potom je Portugalac asistirao Fabiju Kvaljareli i Čehu Patriku Šiku za 10. pobjedu Đenovljana ove sezone.

Bila je to i šesta utakmica bez poraza u šampionatu Italije za solidnu devetu poziciju Sampdorije na tabeli.

Srpski internaciolac Filip Đuričić je pobjedu đenovskog tima odgledao sa klupe za rezervne igrače.