Iznenađenje - Strazbur šokirao Ajntraht!

Srpski reprezentativci u dresu prošlogodišnjeg polufinaliste evropskog takmičenja nisu uspjeli da opravdaju ulogu favorita i u Njemačku se vraćaju sa deficitom od jednog gola.

Strazbur je na domaćem terenu pobijedio Ajntraht Frankfurt u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope rezultatom 1:0 i prišao korak bliže grupnoj fazi tog takmičenja.

Uprkos tome što su u meč ušli u ulozi favorita, igrači njemačkog tima nisu uspjeli da uspostave kontrolu nad igrom tokom prvog poluvremena. Domaći su u najmanju ruku bili ravnopravan rival, imali su više udaraca ka golu rivala, a u 33. minutu uspjeli su da dođu i do vodećeg pogotka.

Nakon zbrke u šesnaestercu gostiju poslije kornera najspretniji je bio Kevin Zohi koji je nekako uspio da "ćušne" loptu preko linije i dovede svoj tim u vođstvo.

Nakon toga je ekipa Adolfa Hitera pomalo „živnula“, došla do svoje igre, ali nije uspjela da realizuje šanse. Najbolju priliku imali su na samom početku drugog poluvremena kada je Daiči Kamada promašio zicer iz srca šesnaesterca.

Pokušavao je Ajntraht sve do kraja ali bezuspješno, pa se u Frankfurt vraćaju sa negativnim rezultatom.

U gostujućem timu od prvog minuta su bili srpski reprezentativci Mijat Gaćinović i Filip Kostić, prvi je zamijenjen na startu drugog dijela igre, dok je drugi odigrao čitav susret. Mladi Dejan Joveljić nije bio u protokolu za ovaj meč, a Strazbur je sa kapitenskom trakom tokom cijele utakmice predvodio Stefan Mitrović.

Strazbur će tako čekati uzvratnu utakmicu sa minimalnom prednošću, moglo bi se čak reći i neočekivano, ali će Nijemci imati dobru priliku da „izvade fleke“ i plasiraju se u takmičenje čiji su polufinalisti bili prošle sezone.

Rezultati plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.