“Sokolovi” bolji od Sarajeva

Golom veterana Darka Spalevića u finišu prvog poluvremena Slavija savladala Sarajevo i probila se na diobu trećeg mjesta na tabeli.

Posljednji meč sedmog kola Premijer lige BiH donio je iznenađenje.

Slavija je na domaćem terenu savladala Sarajevo minimalnim rezultatom, a gol odluke djelo je iskusnog Darka Spalevića, koji je početkom drugog poluvremena zbog bespotrebnog igranja rukom dobio crveni karton.

Gotovo bez prilika proteklo je prvo poluvrijeme a onda pogodak!

U posljednjem minutu prvog dijela Marković je poslije auta asistirao, a Darko Spalević u padu šutirao i matirao Delača za 1:0.

Prije toga viđeno je tek nekoliko dobrih akcija i prilika.

U 14. minutu Okić je pogodio prečku gola Slavije, poslije dobre akcije sa saigračima.

Barić je poslije toga nekoliko puta isprobao šut sa daljine, ali neprecizno, a u 39. minutu Puzigaća je dobro šutirao, ali golman Slavije Lučić odbio je loptu u korner.

U nastavku je Sarajevo napadalo ali je Lučić bio odlično raspoložen na golu Slavije, u nekoliko navrata odlično je intervenisao i spasio svoju mrežu.

Nakon samo devet minuta igre u drugom poluvremenu Slavija je ostala sa igračem manje, a igru je zbog igranja rukom i drugog žutog kartona morao da napusti strelac jedinog gola, Spalević.

Bordo tim je koristio brojčanu prednost i imao inicijativu, ali nije uspjevao da stvori prilike pred protivničkim golom.

Ipak, u  67. minutu odlična šansa, Okić je šutirao sa pet metara ali Lučić je odbranio.

Dobro ubacivanje Duljevića u 77. minutu, ali Benko iako je bio sam nije uspio da stigne do lopte.

Deste minuta kasnije umalo da Slavija poveća na 2:0 i tako riješi utakmicu, ali lopta odlazipored gola.

Do kraja meča Slavija se branila i odbranila, te stigla do vrijedne pobjede kojom je izbila na diobu trećeg mjesta.

Sarajevo je upisalo treći poraz u prvih sedam kola.

Slavija: Lučić, Ristić, Spalević, Grujičić, Pušara, Vejnović, Čomor, Arsenijević, Barić, Marković, Kartal.

Sarajevo: Delač, Barić, Kovačević, Am. Bekić, Okić, Tatomirović, Stepanov, Al, Bekić, Benko, Puzigaća, Radovac.