• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Čuveni košarkaš otkrio zašto je odbio glavnu ulogu u filmu "Zelena milja": Preko jedne stvari nije mogao da pređe

Autor Dragana Božić Izvor mondo.rs

Malo je poznato da je čuveni košarkaš imao šansu da glumi u kultnom filmu "Zelena milja".

 Šekil O'Nil trebao da glumi u Zelenoj milji Izvor: Youtube/Screen Bites/Printscreen

Mnogima omiljeni film, "Zelena milja" je jedan od najuspješnijih filmova rađenih po djelima Stivena Kinga, a jednu od glavnih uloga, pored Toma Henksa, tumačio je Majkl Klark Dankan.

Ipak, ova uloga je najprije nuđena nekadašnjem košarkašu Šekilu O' Nilu.

"Trebalo je da to bude moja uloga u 'Zelenoj milji', ali sam je odbio. Nisam želio da glumim crnog čovjeka sa američkog juga u kontekstu ropstva. Nisam želio tu ulogu. Ali, čovjek koji ju je dobio, Majkl Klark Dankan, uradio je odličan posao. Mislim da sam donio pravu odluku, jer je on bio mnogo bolji nego što bih ja mogao biti, ali tu ulogu su meni ponudili", rekao je on u jednom podkastu, piše NY Post.

Majkl Klark Dankan je za ovu ulogu 2000. godine bio nominovan za Oskara za najbolju sporednu ulogu, dok je film bio u konkurenciji za najbolji film. Dankan je preminuo 2012. u 54. godini.

(Mondo.rs)

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Dnevni horoskop