Sarajevo je odavno prepoznato kao odredište koje posjećuju svjetske zvijezde, pa nas tako nije zaobišla ni rumunska pop zvijezda Alexandra Stan.
Alexandra je široj javnosti postala poznata nakon objave singla 'Lollipop' (Param Pam Pam).
Koncert u dvorani Zetra počeo je nekad oko 22h, prisutnu publiku, svega nažalost nekoliko stotina, zabavljali su naši mladi Djevi u usponu koji su na sceni imali pomoć go-go atraktivnih plesačica.
Već oko 23h se pojavila Alexandra Stan koja je svoj maleni show otvorila svima poznatom pjesmom Mr. Saxobeat, singl koji je osvojio platinasto izdanje u Austrailiji, Španiji, Danskoj i Švedskoj, a multiplatinasto u Italiji.
Iako je simpatična Alexandra dala sve od sebe, izašla pred skoro pa praznu Zetru, nije naročito oduševila Sarajlije. Međutim, nakon nešto malo više od pola sata njenog mini showa, uslijedili su i Freemasonsi, Funkerman i Loco Baby, renomirana DJ imena današnjice koja su ono malo publike koja je ostala rasplesali do vrhunca zabave.
Ovo je prvo gostovanje POP zvjezde ALEXANDRE STAN u Sarajevu i regionu uopšte, iako se očekivao veliki broj gostiju, tako nije bilo. Pored odlično opremljene scene sa STAGE Special Light & Soundsistem + Spiral Stage osvjetljenjem, Sarajlijama i nije bio dočaran spektakl kakav je bio najavljivan. Alexandra, više sreće drugi put.
Fotogaleriju pogledajte OVDJE.
(Erna Saljević/MONDO)