• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Pravi" poljubac preko Interneta

Kuda ide ovaj svijet... Japanci izumili uređaj za prenos poljubaca preko Interneta.

Japanski naučnici su izumili "predajnik poljubaca" koji ljudima omogućava ljubljeneje u virtuelnom prostoru, objavio je specijalizovani časopis "DigitInfo". Video pogledajte na www.mondo.rs

Istraživači tokijskog Univerziteta za elektrokomunikacije već su demonstrirali uređaj za imitaciju poljubaca, sastavljen od dva uparena aparata priključena na kompjuter.

Dva prostorno udaljena kokrisnika stavljaju u usta savijeni plastični štitnik i pomjeraju jezik u pravcu ili suprotno od kretanja kazalji na satu. Njihovi pokreti se sinhronizuju posredstvom Interneta, i ukoliko jedan od partnera počne da okreće štitnik svog aparata, on se kod drugog korisnika takođe pokreće.

Predstavnik laboratorije Nobuhiro Takahasi ukazuje da je uređaj u fazi testiranja, a da se umjesto ljudskih usana i jezika koristi izvijena osjetljiva cjevčica.

Naučnicima predstoji usavršavanje svog uređaja, ali u perspektivi oni obećavaju da će "predajnik poljubaca" imati funkciju prenosa ukusa i imitacije partnerovog disanja.

Istraživači ističu da će njihov uređaj biti veoma popularan među korisnicima društvenih mreža, s obzirom na činjenicu da će moći unaprijed da se poljube sa svojim virtuelnim sagovornikom i zaključe da li uopšte ima smisla da se sretnu u stvarnom svijetu.

(Tanjug/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS