• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Wireless Media na Mobile World Congressu

Jedina kompanija iz Srbije prisutna na MWC ove godine je beogradska Wireless Media, koja je predstavila App Builder, web alat za kreiranje aplikacija.

Na Mobile World Congressu, najvažnijoj manifestaciji u oblasti telekomunikacija, ove godine prisutna je i kompanija Wireless Media koja je u Barseloni predstavila App Builder. Ovaj web alat omogućava dizajniranje i objavljivanje aplikacija bez potrebe da se prethodno ovlada programiranjem.

Štand jedine srpske kompanije prisutne na Mobile World Congressu obišli su i predstavnici Telekoma Srbija i državna sekretarka za Digitalnu agendu Jasna Matić, koja je istakla da Srbija upravo u sektoru kreiranja aplikacija koji bilježi ogroman rast, ima veliku perspektivu.

"Osjeća se da dolazi do jednog tehnološkog skoka. Ono što je dobro za Srbiju je da mi sada ovdje imamo i našeg izlagača, i to u sektoru proizvodnje aplikacija, gdje Srbija apsolutno može da nađe svoju šansu, kako za izvoz, tako i za novo zapošljavanje", izjavila je Jasna Matić, dodajući da naš razvijen sektor telekomunikacija treba da posluži kao odskočna daska da se ta šansa iskoristi na najbolji mogući način.

(MONDO/Foto: Beta/AP)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS