• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Yahoo zaposlio Google-ovu ljepoticu

Internet kompanija Yahoo imenovala je za svog novog generalnog menadžera Marisu Majer (37), nekadašnju inženjerku u Googleu, od koje očekuju da preporodi ovog bivšeg giganta.

Majerova je treći generalni menadžer Yahooa koji je postavljen na čelo kompanije od početka ovdje godine, a upravni odbor firme se nada da će kompanija u narednom periodu moći da se nosi sa rivalima Googleom i Fejsbukom, navodi Rojters.

Njeno angažovanje, prema ocjeni britanske agencije, pokazuje da će se Yahoo okrenuti ka veb tehnologijama i novim proizvodima, umjesto dosadašnjeg usmjerenja ka onlajn sadržajima.

Majerova je ranije radila u Googleu i jedna je od najzaslužnijih za stvaranje poznatog Googleovog veb pretraživača.

Akcije Yahooa, koje danas vrijede upola manje nego u zlatno doba postojanja ovog internet giganta, imenovanjem nove šefice porasle su za dva odsto i sada se kotiraju na 15,97 dolara.

Majerova danas preuzima novu funkciju, a juče je na svom Tviter nalogu napisala da je nevjerovatno uzbuđena zbog novog izazova koji je pred njom.

Na početku karijere, ona je bila dvadeseta osoba zaposlena u Googleu i prva žena inženjer u toj kompaniji.

(Tanjug/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS