"Petarda" moćnog Partizana! Nastavlja se strašna serija: Holender briljirao, Suma pokazao magiju!

Partizan je savladao Rad na Banjici sa 5:0 (2:0) i tako stigao do svoje 15. pojbede u nizu.

Rad - Partizan 0:5 Superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana savladali su Rad na Banjici i tako došli do 15. pobjede u nizu.

Tim Aleksandra Stanojevića je dominirao tokom cijelog meča, na vreme je postigao prvi gol i na kraju došao do jako ubjedljive pobjede.

RAD - PARTIZAN 0:5 (0:3)
/Holender 34, Natho 35, Marković 48, Suma 66, Stevanović 72/

Počeo je ofanzivno Rad, ali ubrzo je Partizan preuzeo sve konce igre i pokazao koliko je bolji tim. Prvo je Filip Holender dobio odličan pas u prostor od Takume Asana i onda sjajno šutirao u suprotni ugao Kahrimanovog gola. Zatresao je mrežu i započeo svoju sjajnu partiju!

"Kumovao" je kod sljedeća dva pogotka. Prvo je Lazar Marković centrirao u sredinu, on propustio loptu kroz noge, a potom Natho naletio na nju i poslao je u mrežu. Potom je na startu drugog poluvremena Natho asistirao Markoviću, Holender se našao na putu lopte, ali ju je vješto izbjegao i ona je otišla u mrežu Rada.

Sejduba Suma je ušao u igru u drugom poluvremenu, ali je uspio da obilježi ovaj meč. Prvo je postigao prelijep pogodak u 66. minutu, pošto je driblao pored trojice čuvara, a onda šutnuo i savladao golmana Rada. Samo šest minuta kasnije poslao je sjajnu loptu u prostor za Stevanovića, kome je u situaciji "1 na 1" sa golmanom ostalo samo da postigne pogodak.

Partizan je tako upisao svoju 15. uzastopnu pobjedu, a "dobio" je i špica! Filip Holender jeste promašio jednu izglednu šansu, ali je pokazao da je kvalitetno rješenje u napadu. On se sjajno kretao, ostvarao prostor, utrčavao između protivničkig štopera... Dao je gol, dva puta se sjajno snašao u 16 metara i Aleksandar Stanojević sigurno može da računa na njega i u ulozi centralnog napadača.