Šok u grupi Srbije, Irska se blamirala: Izgubili od Luksemburga, Piksi ih "pecka" da su se umorili u Beogradu!

Zanimljiva izjava selektora Srbije poslije kiksa Iraca na svom terenu.

srbija-irska-sok-poraz-luksemburg-piksi-umorili-se-beograd-najtezi-mec Izvor: MN PRESS

I dok je reprezentacija Srbije vodila veliku bitku sa Portugalom u Beogradu, za to vrijeme, Republika Irska se blamirala u svom Dablinu!

"Orlovi" su protiv šampiona Evrope pokazali da su sa selektorom Draganom Stojkovićem vrlo hrabra ekipa, a nedavni protivnik Srbije je iste večeri šokantno izgubio!

Republika Irska je na domaćem terenu izgubila i drugi meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i to od Luksemburga - 1:0!

Luksemburg ih je šokirao golom Žersona Rodrigeša u 88. minutu, a tokom meča imali su i više udaraca u gol od favorizovanih Iraca.

Tako su poslije poraza u Beogradu oni i dalje bez ijednog osvojenog boda, i već sada su sebi učinili put ka Svjetskom prvenstvu gotovo neprohodnim. Kapiten Irske Šejmus Kolman nije imao problem da kaže kako stvari stoje.

"Ovo je šokantan rezultat, sramotan rezultat. Hajde da se ne krijemo, ovo je na nama igračima. Mi treba da se sramimo. Moramo da se dobro pogledamo u oči", rekao je Kolman za irski "RTE".

"Ovo nije bilo dovoljno dobro i nema riječi koje mogu da učine da se ljudi sada bolje ojsećaju."

Zanimljive su bile riječi selektora Srbije Dragana Stojkovića u subotu uveče, nakon što je saznao da je Irska izgubila od Luksemburga.

"Nemam neki komentar na poraz Iraca, možda su se ovde mnogo umorili... Šalim se... Luksemburg je mnogo dobra ekipa, pre 10-15 dana sam rekao da će to biti najkomplikovanija utakmica, ali zaista tako mislim. Moraćemo da ozbiljno obratimo pažnju da ne bismo morali da se češemo tamo gdje nas ne svrbi", rekao je Stojković

Bila je ovo prilika za Irce da se pobjedom približe Srbiji i Portugalu, ali su već poslije četvrtine kvalifikacione grupe jako daleko...