Milan i Roma po planu: "Poker" golova favorita protiv "Ponosa Sardinije" i povratnika u elitu!

Milan i Roma opravdali su uloge favorita u mečevima sa Kaljarijem i Salernitanom

serija a 2. kolo milan kaljari salernitana roma Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

Na zatvaranju druge runde Kalča, Milan se lako obračunao sa Kaljarijem, otklonivši sve dileme oko konačnog ishoda već u prvom poluvremenu, dok je Roma Salernitanu deklasirala u drugom poluvremenu!

Gol Alesandra Dejole u 15. minutu za 1:1 kao da je razljutio "rosonere", koji su poslije toga riješili da sav posao završe do odlaska na odmor.

Do kraja prvog poluvremena, još tri puta su zatresli mrežu nemoćnog tima sa Sardinije, a dvostruki strijelac bio je francuski veteran Olivije Žiru, postigavši prve golove u Seriji A u karijeri!

Dodajmo, Milan je prvi put nakon novembra 2011. godine postigao najmanje četiri gola u prvom poluvremenu. Tada je žrtva bio Kjevo...

Izvor: EPA/MASSIMO PICA

Roma, u isto vrijeme, nije uspjela da probije bedem povratnika u elitu Salernitane u prvom poluvremenu iako je imala devet šuteva – ali zato jeste u nastavku,

Kao i rosoneri, i tim koji vodi Žoze Murinjo četiri puta je našao put do mreže.

Da će bodovi krenuti put Rima, dalo se naslutiti poslije 48. i 52. minuta, kada su mrežu tima iz Salerna pogađali Lorenco Pelegrini i Henrik Mkitarjan.

Dvadesetak minuta prije kraja debitantski gol u Seriji A postigao je Temi Abraham, koji se u prvom kolu istakao sa dvije asistencije, dok je sudbinu nemoćnog domaćina, drugim golom na utakmici, zapečatio Pelegrini.