Skupo plaćeni napadač Rome je rekorder u Ligama petice, ali neće biti srećan zbog te činjenice

Roma očekivano savladala Speciju, ali daleko od toga da je tim Žozea Murinja lako stigao do trijumfa.

Pobijedila je Roma Speciju 2:0 golovima defanzivaca Krisa Smolinga i Rodžera Ibanjeza, u posljednjem meču 17. kola Serije A, ali daleko od toga da je tim Žozea Murinja lako stigao do bodova kako to konačni rezultat govori.

Tijago Mota, koji je svojevremeno osvojio "tripletu" sa Interom u vrijeme kada je na klupi "nerazura" sjedio Murinjo, čvrsto se suprotstavio Rimljanima, naročito u drugom poluvremenu, kada je nnjegov tim imao nekoliko veoma dobrih prilika da zakomplikuje situaciju na terenu.

Ipak, "vučica" je na vrijeme postigla golove na početku oba poluvremena, tako da pobjeda na kraju nije došla pod znak pitanja.

Asistent Smolingu kod prvog gola bio je Tami Abraham, koji u finišu prvog dijela igre nije imao sreće da se upiše u strijelce.

Odlično je zahvatio loptu glavom, ali je ona završila na prečki gostujućeg gola.

Zanimljivo, bio je to već sedmi pogođen okvir gola ove sezone za nesrećnog Engleza, koji po ovom parametru u tzv. Ligama petice dijeli prvo mjesto sa Lionelom Mesijem (PSŽ) i Brajanom Mbeumom (Brentford).

Abraham je pred start sezone na "Olimpiko" stigao iz Čelsija u transferu vrijednom 40 miliona evra, ali za sada je u prvenstvu postigao samo četiri gola. Svakako bolji učinak ostvario je u Konferencijskoj ligi, gdje je trenutno sa šest golova u isto toliko mečeva najbolji strijelac.

Večerašnjim trijumfom Roma se bodovno izjednačila sa Juventusom (28), na šestom mjestu Serije A.