Široki Brijeg gostovao na splitskom "Poljudu": Zanimljiv meč i aplauzi za hercegovačku ekipu!

Fudbaleri Širokog Brijega bili su gosti splitskog Hajduka u prvoj pripremnoj utakmici za nastavak sezone u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Hajduk - Široki Brijeg 2:!, pripremna utakmica Izvor: Facebook/NK Široki Brijeg

U zanimljivoj utakmici, hercegovački tim je poražen na "Poljudu" rezultatom 2:1 (1:1).

"Majstori s mora" su u 26. minutu stigli do prednosti pogotkom Ivana Dolčeka, koji je uzeo loptu na svojoj polovini, oslobodio se dvojice čuvara i sa 12 metara pogodio desni ugao - 1:0.

Međutim, samo minut kasnije izjednačio je Široki Brijeg golom Tonćija Mujana.

Ivan Ikić je je centrirao sa desne strane, a Mujan je glavom smjestio loptu u mrežu i dobio aplauz više od dvije hiljade gledalaca na "Poljudu" - 1:1.

Ipak, "bili" su do pobjede došli u drugom poluvremenu, tačnije u 72. minutu kada je mrežu ekipe sa "Pecare" pogodio Marko Brkljača.

Josip Elez je dubinskom loptom pronašao Marka Livaju koji je proslijedio za nadolazećeg Brkljaču, a ovaj je sa desetak metara lijevom nogom zakucao loptu za konačnih 2:1.

U sljedećoj pripremnoj utakmici Hajduk će na "Poljudu" ugostiti mostarski Velež. Meč se igra u subotu 22. januara s početkom u 13 časova.

HAJDUK: Kalinić (od 60. Perić), Čolina, Simić (od 60. Katić), Dimitrov (od 60. Elez), Melnjak (od 60. Lovrenčić), Vuković (od 60. Grgić), Atanasov (od 46. Fosatti), Krovinović (od 60. Pukstas), Brkljača (od 77. Lazar), Mlakar (od 60. Livaja), Dolček (od 60. Biuk). TRENER: Valdas Dambrauskas.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Prusina, Ikić, Kolenda, Čavar, Blagaić, Llamos, Rozić, Mujan. DRUGO POLUVRIJEME: Miškić (od 83. Pehar), Lasić, Martić, Čuljak, Lasić, Paponja, Vukoja, Jurica, Medić - Kolega, Lukić. TRENER: Jure Ivanković.