Velež zna kako protiv ukrajinskih premijerligaša! "Rođeni" u Antaliji savladali dva tima iz elitnog ranga

Igrači Feđe Dudića prvo su savladali Veres, a onda i Desnu.

velež pobijedio ukrajinsku desnu  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Veleža srigli su večeras do nove pobjede u Antaliji, nad ukrajinskom Desnom, sedmoplasiranim timom tamošnje Premijer lige.

Meč je završen rezultaotm 2:1, pa su "rođeni" pokazali da im je odgovaralo igranje protiv ukrajinskih klubova u turskom ljetovalištu, obzirom da su ranije savladali i Veres rezultatom 3:2.

Meč je, praktično, odlučen u prvih desetak minuta, poslije kojih je tim Feđe Dudića steka prednost od dva gola.

Mostarce je do prednosti odveo Nermin Haskić, dok su samo nekoliko minuta kasnije Ukrajinci zatresli vlastitu mrežu.

Mogao je Velež već u prvom poluvremenu da dotuče rivala, ali je propustio tri izgledne šanse za gol, da bi Desna krajem prvog poluvremena preko Arveladzea iskoristila svoju prvu priliku na meču i, ispostavilo se, postavila konačnih 2:1, iako je Velež i u drugih 45 minuta bio bolji rival.

Posebno se to odnosi na period između 66. i 75. minuta, kada su Mostarci kreirali tri šanse, ali i pogodili stativu.

POČETNA POSTAVA VELEŽA: Bogdanović, Radović, Zeljković, Bajrić, Ćosić, Radovac, Pršeš, Dejanović, Anđušić, Zajmović, Haskić.

Rezerve: Jovičić, Zvonić, Isić, Salčin, Drina, Hasanović, Šikalo, Vehabović, Džnaković, Barou, Brandao.