Edin Višća pokrenuo Trabzon ka 20. pobjedi: Veliki preokret lidera, trijumf iz penala u 90+9!

Prva titula poslije 1984. godine sve je bliže!

edin višća Izvor: Anadolija/Hakan Burak Altunöz

Gubio je Trabzonspor poslije prvog poluvremena od Kajzerispora – a onda je Edin Višća pogotkom u ranoj fazi drugog dijela inicirao preokret, koji se na kraju i dogodio!

Lider turske Supelige trijumfovao je na kraju rezultatom 3:2, a poslije gola bivšeg bh. reprezentatica u 49. minutu, bilo je potrebno da prođe deset minuta kako bi Trabzonspor došao u egal sa rivalom.

Pogodio je tada ofanzivac sa Zelenortskih Ostrva Đanini, da bi pobjedu domaćima, u devetom minutu nadoknade, donio Nigerijac Entoni Nvakaeme iz penala.

Bio je to jubilarni, 20. trijumf u sezoni, poslije kojeg imaju 17 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Konjaspor, uz meč više.

Ukoliko Trabzon na kraju sezone, do kojeg je ostalo još 11 mečeva, osvoji titulu, biće to prvi šampionski trofej za ovaj klub poslije 1984. godine.