Liverpulu se ovo nije desilo od 1938. godine!

Nije dobro počela 2023. godina za fudbalere Liverpula...

Liverpul poražen od Brentforda Izvor: KIERAN GALVIN/EPA

U prvoj utakmici Nove godine, izabranici Jirgena Klopa doživjeli su ubjedljiv poraz od Brentforda, koji je napravio veliko iznenađenje i savladao Liverpul - 3:1.

Bila je to prva pobjeda domaćina nad crvenima sa "Enfilda" još od daleke 1938. godine.

A moglo je sve biti drugačije u 19. kolu Premijer lige da je Darvin Nunjez na samom početku uspio da pogodi mrežu Brentforda, ali je njegov udarac sa pet metara izblokiran, pa je u 19. minutu uslijedila kazna.

Defanzivac Liverpula Ibrahim Konate je postigao autogol za vođstvo Brentforda, Joan Viza je povisio na 2:0 u 42. minutu, samo dva minuta nakon što mu je jedan gol poništio VAR zbog ofsajda.

Redsi su uspjeli da smanje početkom drugog poluvremena, nakon što je Klop na klupi ostavio indisponiranog kapitena Virdžila Van Dajka, a gol je postigao Aleks Okslejd Čembrlen u 50. minutu.

Ipak, da bodovi ostanu u Brentfordu pobrinuo se Brajan Mbeumo pet minuta prije kraja susreta za sedmo mjesto na tabeli Premijeršipa sa osvojenih 26 bodova. Samo dva više ima Liverpul na šestoj poziciji, koji za vodećim Arsenalom sada zaostaje ogromnih 15 bodova.