"Bomba" Hrvata za glavobolju Bajerna, Borusija to nije iskoristila - "milioneri" ostali bez pobjede u 90+7!

Borusija Dortmund nije uspjela da iskoristi neočekivani remi Bajerna sa Hofenhajmom, iako su "žuti" imali sve u svojim rukama.

bajern hofenhajm bundesliga  Izvor: EPA-EFE/FILIP SINGER

Ista meta, isto odstojanje – epilog je 28. kola Bundeslige, kada je riječ o borbi za titulu između Bajerna i Borusije Dortmund!

Bavarci, lideri na prvenstvenoj tabeli, neprijatno su iznenadili svoje navijače nakon evropskog debakla u duelu sa Mančester sitijem (3:0). Sa Hofenhajmom je tim Tomasa Tuhela samo remizirao, ali mu je ove subote na ruku išao i kiks "milionera" u Štutgartu, poslije istinske drame u nadoknadi drugog dijela:

BAJERN – HOFENHAJM 1:1 (1:0)
/Pavar 17 – Kramarić 71/

"Bomba" Andreja Kramarića iz 71. minuta poništila je vodeći pogodak Bajerna koji je još u ranoj fazi prvog poluvremena postigao francuski internacionalac Benžaman Pavar.

Član selekcije trikolora koja je 2018. godine postala prvak svijeta zatresao je u današnjem meču dva puta mrežu rivala iz Sinshajma, ali mu na žalost Tomasa Tuhela i igrača Bajerna drugi pogodak nije priznat jer se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

U tim trenucima, pogocima Sebastijana Alea i Donjela Malena iz prvog poluvremena, Borusija Dortmund je bila bodovno izjednačena sa Bajernom na prvom mjestu (59) – ali stečeni kapital na Mercedes-Benc Areni gosti nisu uspjeli da sačuvaju!

U periodu od 78. do 84. minuta Štutgart je golovima Tangaja Kulibalija i Džože Vagnomana anulirao prednost favorizovanog gosta, koji je, činilo se, u trećem minutu nadoknade preko Đovanija Rejne završio posao...

Ipak, u posljednjim trenucima, u sedmom minutu, Silas je po treći put matirao defanzivnu liniju Borusije i ostavio goste bez već upisane i veoma važne pobjede.

/Škarke 3, Bulter 14, 78, Terode 48, Kaminski 90+2 – Jovetić 45+3, Rihter 84/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!