(K)iks Veleža poslije "petarde": GOŠK osvojio bod u Mostaru - Adnan Bobić odbranio penal u sudijskoj nadokadi!

Mostarci nisu opravdali ulogu favorita u duelu protiv novajlije u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Velež - GOŠK Premijer liga BiH 2. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U drugom kolu prvenstva, "rođeni" su u nedjelju ugostili GOŠK i zabilježili samo remi protiv ekipe koja je u prvoj utakmici u Gabeli doživjela ubjedljiv poraz od Tuzle sitija (1:4).

VELEŽ - GOŠK 0:0

Poslije "petarde" nad Zvijezdom 09 na otvaranju sezone očekivalo se da izabranici Nedima Jusufbegovića na svom stadionu ponovo demonstriraju silu i lagano dođu do novog trijumfa protiv ekipe iz Gabele. Međutim, gosti su bili možda i opasniji, a opet su mogli da ostanu kratkih rukava da je Nermin Haskić u 90+2 minutu iskoristio jedanaesterac.

"Rođeni" su imali više od igre u prvom dijelu, pritiskali su goste, ali bila je to samo jalova inicijativa, dok je GOŠK jedini imao dobru šansu u 30. minutu kada je Nihad Šero presjekao loptu i pokušao da lobuje mostarskog golmana Osmana Hadžikića.

U nastavku je trener domaćih poslao na teren Nermina Haskića, koji se prvi našao u pravoj prilici da pogodi mrežu gostiju u 72. minutu, ali je sa nekih sedam-osam metara šutirao iznad prečke.

Deset minuta kasnije Gabeljani su imali odličnu šansu da stignu možda i do sva tri boda, ali je kapiten Veleža Denis Zvonić u posljednjem trenutku izblokirao udarac rezerviste Lea Jankovića, koji je zamijenio nekadašnjeg zlatnog "orlića" Stanišu Mandića.

U prvom minutu sudijske nadoknade dosuđen je penal za Velež nakon što je lopta u kaznenom prostoru pogodila nekog od igrača GOŠK-a u ruku, a sudija Admir Musić nije imao dilemu - pokazao je na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Haskić i šutirao, ali je odlično odbranio Bobić!

Nekadašnji golman Veleža je time "skinuo" pobjedu svom nekadašnjem timu i spasio ekipu iz Gabele drugog ovosezonskog poraza.

Kad se sve sabere po prikazanoj partiji i jednih i drugih, neriješen rezultat je bio i najpravedniji ishod.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Anđušić, Mlinarić, Šikalo, Džafić, Šturm, Vehabović, Mahmić, Krajnc. Trener: Nedim Jusufbegović

GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukič, Bradara, Musulin, Šero, Radenović, Mandić, Gogić. Trener: Denis Ćorić