Gosti bez postignutog gola u 3. kolu Premijer lige BiH: Minimalac Širokog Brijega protiv Tuzla sitija (VIDEO)

Na pet od šest odigranih mečeva 3. kola premijerligaškog karavana ovog vikenda (odgođen meč Zrinjski - Velež), domaćini su postigli devet golova, a gosti niti jedan!

Božo Musa, NK Široki Brijeg Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

Posljednji meč 3. kola Premijer lige BiH ovog vikenda (odgođen mostarski derbi Zrinjski - Velež) odigrali su večeras na "Pecari" Široki Brijeg i Tuzla siti, a domaćin je upisao minimalan trijumf.

Gol vrijedan tri boda u 33. minutu postigao je Božo Musa.

ŠIROKI BRIJEG - TUZLA SITI 1:0 (1:0)
/Musa 33/

Veliku priliku u 7. minutu propustili su gosti. Bio je to idealan centaršut Mirzada Mehanovića, Irfan Hadžić šutirao je sa peterca, ali golman domaćig Tomislav Adolf Tomić instinktivno je reagovao i sačuvao svoj gol.

Igralo se zatim uglavnom između dva šesnaesterca, Hadžić je prijetio domaćem golu iz kontranapada, Širokobriježani nisu stvorili izrazitiju šansu, a onda su poveli u 33. minutu.

Marko Capan izveo je prekid sa lijeve strane, u šesnaestercu gostiju odlično se snašao Musa i doveo Širokobriježane u vođstvo. Praktično je to bio jedini šut domaćih i odmah je krunisan pogotkom.

Pogledajte

00:24
Široki Brijeg - Tuzla siti 1:0, Musa
Izvor: MONDO/TV Arena sport

Domaći su bili nešto konkretniji u prvom dijelu drugog poluvremena i uprkos vođstvu trudili se da stignu do još jednog gola. Ipak, u nastavku su gosti preuzeli inicijativu i svim silama pokušavali da dođu do izjednačenja.

Tek u 79. minutu zaprijetili su ozbiljno i Tuzlaci. Emir Sejdović šutirao je sa linije šesnaesterca, ali je lopta otišla malo iznad prečke i zatresla gornji dio mreže. Deset minuta kasnije ponovo je Hadžić u prilici, i to dva puta, ali je prvi put bio neprecizan, a zatim je izblokiran. Bile su to posljednje prilike na meču, pa je ostalo 1:0.

Tako je i i u petom meču 3. kola Premijer lige BiH ovog vikenda slavio domaći tim, a gosti nisu uspjeli da zatresu mrežu. Nasuprot njima, domaćini su postigli devet golova.

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Činedu (76. T. Tomić), Kpan, Lukić (68. Vrcić), Mamić (85. Buljan), Musa, Ćavar (85. Matić), Kuprešak. Trener: Marijan Budimir.

TUZLA SITI: Fejzić, Bihorac, Delimeđac (69. Sejdović), Šukilović, Nukić (69. Pantelić), Hadžić, Mehanović (72. Mešinović), Hodžić (46. Nikić), Ćorić, Karjašević, Mašović (69. Kobiljar). Trener: Milenko Bošnjaković.