"Fenjeraš" osigurao jesenju titulu banjalučkom Borcu! Šokantan poraz Zrinjskog u Ugljeviku!

Banjalučki Borac je dva kola prije kraja Premijer lige Bosne i Hercegovine osvojio jesenju titulu.

Emanulah Blažević, Zvijezda 09 Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Za to se pobrinula Zvijezda 09, koja je u posljednjoj utakmici 16. kola iznenadila mostarski Zrinjski u Ugljeviku i zabilježila drugu pobjedu u sezoni.

ZVIJEZDA 09 - ZRINJSKI 2:1 (0:0)

Izabranici Darka Milisavljevića su se hrabro suprotstavili favorizovanim "plemićima", koji nisu imali rješenja za čvrstu igru domaćih fudbalera, pa su na kraju zasluženo stigli do sva tri boda.

Semberci su do prednosti stigli na početku drugog poluvremena kada je grešku mostarske odbrane iskoristio Bože Vukoja i pogodio mrežu - 1:0.

Samo nekoliko minuta trajala je radost domaćih, jer je Nemanja Bilbija izjednačio iz penala, koji je dosuđen poslije prekršaja Dejana Ponjevića nad Matijom Malekinušićem - 1:1.

Međutim, Zvijezda 09 ponovo je u 67. minutu stigla do prednosti pogotkom Nigerijca Kajode Salimana, koji je izbjegao ofsajd i rutinski pogodio gol Marka Marića - 2:1.

Gosti iz Mostara su do kraja najbliži izjednačenju bili u 82. minutu kada je Antonio Ivančić iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Ovaj poraz, četvrti u sezoni "plemića" je omogućioo Borcu da već sada proslavi jesenju titulu s obzirom da dva kola prije kraja polusezone ima sedam bodova prednosti.

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Ristanović, Tomanović, Raca, Veličković, Godswill, Saliman, Ponjević, Šapić Vukoja, Maksimović. Trener Darko Milisavljević

ZRINJSKI: M.Marić, Ćorluka, Zlomislić, Radić, Ramić, Batarelo, Memija, Kiš, Malekinušić, Ćuže, Bilbija. Trener Mario Ivanković