Juve silovito do polufinala Kopa Italije: "Het-trik" Arkadijuša Milika na jubileju Maksa Alegrija!

Torinski Juventus u četvrtak je osigurao plasman u peto uzastopno polufinale Kopa Italije.

Juventus - Frozinone četvrtfinale Kopa Italije Izvor: Shutterstock

Izabranici Masimilijana Alegrija su na njegovom jubilarnom 400. meču na klupi "bjankonera" ubjedljivo savladali Frozinone i zakazali polufinale protiv rimskog Lacija.

JUVENTUS - FROZINONE 4:0 (2:0)

Najzaslužniji za siguran plasman među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg takmičenja u Italiji bio je iskusni Poljak Arkadijuš Milik, koji je postigao tri pogotka.

Najprije je u već u 11. minutu iz penala doveo Juve do vođstva, potom je u 38. na asistenciju Vestona Mekkenija opet pogodio mrežu Mikelea Ćerofolinija, da bi početkom drugom poluvremena kompletirao het-trik na dodavanje Manuela Lokatelija.

Time je definitivno prelomio utakmicu i zakazao polufinale sa Lacijom, dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti Atalanta i Fiorentina.

Poljski napadač je i četvrti put pogodio mrežu rivala u 58. minutu nakon udarca srpskog reprezentativca Filipa Kostića, međutim, pogodak je opravdano poništen nakon intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda.

Ipak, nije bilo dileme nekoliko minuta kasnije kada je Kenan Jildiz odlično završio akciju Mekkena za "poker" golova u mreži Frozinonea - 4:0.

Tada je uz ovacije torinske publike teren napustio Milik, a ušao napadač reprezentacije Srbije Dušan Vlahović.

Interesantno, prije prvog het-trika Milika za Juve, posljednji put je het-trik u Kopa Italiji zabilježio Alesandro del Pjero 2006. godine protiv Fiorentine.