Jesenas šest – večeras pet! Keln je ponovo "žrtveni jarac" – RB Lajpcig opet demonstrirao silu!

RB Lajpcig je ponovo očitao lekciju nemoćnom rivalu.

Bundesliga Keln Lajpcig 1 5  Izvor: Julian Meusel / SVEN SIMON / imago sportfotodienst / Profimedia

Mučio se RB Lajpcig sa "jarčevima" u Kelnu punih sat vremena, a onda je za sedam minuta postigao tri pogotka i "razmontirao" protivnika kojem je u prvom dijelu sezone, pred domaćom publikom, "spakovao" šest lopti u mrežu:

KELN – RB LAJPCIG 1:5 (1:1)

Krajem oktobra bilo je 6:0 za igrače Marka Rozea, koji večeras sve do ulaska u posljednjih pola sata meča nisu imali željeni rezultat u džepu. Jesu prvi stigli do prednosti, golom sjajnog Ćavija Simonsa, koji je na otvaranju 26. kola njemačkog prvenstva postigao sedmi pogodak u sezoni.

Samo nekoliko minuta nakon njegovog pogotka, internacionalac iz Jermenije Sargis Adamjan je "poravnao" stvari na terenu, a ta dva gola bili su jedini sve do 63. minuta...

Od tada, pa sve do 82. minuta, gosti su postigli četiri pogotka, a čak tri do 70. minuta!

Lois Openda je bio dvostruki strijelac, nakon asistencija Simonsa (jedanaesta u sezoni!?) i Davida Rauma, goleadu je nastavio Amadu Haidara, a završio Jusuf Poulsen, za skok RB Lajpciga na četvrto mjesto poslije ovog meča, preskočivši Borusiju Dortmund, koja sada kasni dva boda.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!