Totenhemovi Argentinci bili ekspresni, domaćinima mnogo lakše u ''reprizi''

Iako se to možda očekivalo, ponovljeni mečevi FA kupa nisu doneli previše uzbuđenja. Zapravo, samo na jednom susretu, oba tima su postigla gol.

TOTENHEM - MIDLZBRO 2:1 Izvor: Getty Images/Mike Hewitt, Mike Hewitt/Getty Images Europe

Derbi meč večerašnjeg programa mogao bi da bude susret između Totenhema i Midlzbroa. Tu je bilo najviše uzbuđenja, pošto su ''Pevci'' i pored rane prednosti strepeli do poslednjih trenutaka susreta.

Po planu, trebalo je da se odigra šest susreta. Pet je odigrano, jedan je odložen, a sada nam je poznato 13 od 16 učesnika naredne faze u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu.

TOTENHEM - MIDLZBRO 2:1

Četa Žozea Murinja uspela je da se domogne osmine finala FA kupa. Nije bilo lako kako su možda očekivali, pogotovo kada su rano stekli dva gola prednosti, ali to je Murinjo, retko kada je lako.

''Pevci'' su u narednu rundu prošli na argentisnki pogon, pošto su pogotke postigla dvojica igra iz te zemlje. Đovani Lo Selso je bio precizan u drugom, a Erik Lamela u 15. minutu susreta.

Činilo se tada da su fudbaleri iz Južne Amerike odlučili pobednika. Po prvi put od 2017. godine dva različita Argentinca su postigla gol za jedan tim u ovom takmičenju. Tada je to uspelo igračima Mančester sitija.

Da se Midlzbro neće predati videli smo i pre drugog gola domaćeg tima, ali i u nastavku meča. Bio je Totenhem bolji, stvarao je šanse i kada je imao prednost, ali je posla bilo i za Paula Gazanigu, trećeg Argentinca kog pominjemo u ovom tekstu.

Dodatnu dramu susretu je doneo Džordž Sevil, kada je u 83. minutu pogodio mrežu domaćeg tima. Rezultatska prednost je prepolovljena, a vremena za poravnanje je ostalo i više nego dovoljno. Nije ekipa iz Čempionšipa uspela u nameri da poravna rezultat, pa se njihovo takmičenje u FA kupu ove sezone završava.