Luka Jović dobio 15 minuta, a Real mirnu pobedu - za razliku od Barse

"Kraljevski klub" bez ozbiljnih problema prošao u osminu finala Kupa kralja.

Unionistas de Salamanka - Real Madrid 1:3 Kup kralja Izvor: Tanjug, Hassan Ammar/AP

Barselona se iznenađujuće namučila na Ibici protiv trećeligaša, a Real Madrid nije imao tako velikih problema na gostovanju klubu koji takođe igra u trećem rangu.

Unionistas de Salamanka - Real Madrid 1:3 (0:1)

Golovima Gereta Bejla u 18. minutu i letošnjeg pojačanja iz Mančester sitija, rezerviste Brahima Dijaza u 62. i 92. ekipa Zinedina Zidana mirno je ušla u osminu finala Kupa Španije, a ime narednog protivnika saznaće na žrebu u petak.

Srpski internacionalac Luka Jović ustupio je mesto u startnoj postavi oporavljenom Francuzu Karimu Benzemi, pa je dobio priliku od 75. minuta.

S obzirom na to da su svi favoriti gostovali u ovoj fazi takmičenja, domaća publika doživela je lep trenutak u 57. minutu, kada je Alvaro Romero savladao francuskog golmana Alfonsa Oreolu i nakratko izjednačio rezultat.

Bez obzira na to što je Dijaz samo pet minuta kasnije vratio "kraljevićima" vođstvo, oko 4.000 gledalaca u Salamanki pamtiće dobar osećaj zbog lopte u mreži madridskog giganta.

Iako je njegov tim gostovao niželigašu, Zidan je u ovom meču pružio šansu igračima na koje računa i u mnogo težim testovima, što je pokazalo da je veoma ozbiljno shvatio gostovanje.

U startnoj postavi igrali su i Marselo, Naćo, Karvahal, Kazemiro, Vinisijus...