Znamo ko je šampion Engleske, nemamo pojma ko ispada!

Bar će jedna trka biti zanimljiva do kraja sezone...

Brajton - Votford 1:1 Premijer liga Izvor: Tanjug/Adam Davy/PA via AP)

Premijer liga rasporedila je utakmice 26. kola na dve nedelje, kako bi svaki od timova imao vremena da odmori zbog prethodno gustog rasporeda, a to je uticalo i na to da kvalitet fudbala ovog vikenda i ne bude na visokom nivou.

Posle pobede Evertona nad Kristal palasom (3:1), videli smo remi u duelu Brajtona i Votforda (1:1) koji ne odgovara naročito nijednoj od dve ekipe...

"Stršljenovi" su na gostovanju na "Ameksu" poveli u 19. minutu pogotkom odličnog Dukurea, koji igra sve bolje od dolaska Najdžela Pirsona na mesto menadžera, ali ga je njegov saigrač Marijapa sprečio da bude strelac pobedonosnog gola.

Fudbaler sa Jamajke postigao je autogol u 79. minutu i "izbio" svom timu dva boda.

Ona su i te kako bila bitna za Votford pošto su zbog ovog remija ipak ostali u opasnoj zoni sa 24 boda, dele pretposlednje mesto sa Vest Hemom, a nedaleko ispred njih su još i Aston Vila (25), Bornmut (26), Brajton (27), pa i Kristal palas sa 30.

U daleko najnezavidnijoj poziciji je Norič sa 18 bodova, ali i njih je rano otpisati pošto je ostalo da odigraju još čak 13 mečeva u kojima je na talonu 39 bodova.

Ako već znamo da je Liverpul prvak Engleske, onda zaista pojma nemamo ko ispada.