Dmitrovićev Eibar preokrenuo, ali nije pobedio - i dalje strepe!

Autor Jovan Terzić

Tim srpskog reprezentativca nikako da upiše pobedu.

Eibar-Bilbao-Valjadolid-Selta-rezultati-Primere Izvor: Guliver/Getty images/Juan Manuel Serrano Arce

U 29. kolu Primere, Eibar je došao do boda koji mu i ne znači mnogo.

Ipak, kako je počelo, dobro se i završilo po domaći tim.

EIBAR - ATLETIK BILBAO 2:2 (1:1).

Gosti su poveli već u 8. minutu iz penala dosuđenog zbog igranja rukom, a precizan sa bele tačke bio je Raul Garsija. Nije, ipak, dugo trebalo igračima Eibara da izjednače, a učinio je to Kike koji je odlično skočio na snalažljivo dodavanje Pedra Leona u 19. minutu.

Iako su ubrzo po povratku sa odmora domaći ostali bez trenera Mendilibara, koji je isključen zbog prigovora, uspeli su da preokrenu i povedu u 78. minutu, posle još jednog penala. Ovaj put zbog povlačenja.

Strelac je bio Fabian Oreljana, ali su gosti uspeli da izbegnu poraz u ovom baskijskom duelu kada je Viljalibre u 81. minutu umakao odbrani Eibara i lepim udarcem iz prve, u skoku, matirao Dmitrovića.

Eibaru je ovo četvrta uzastopna utakmica bez pobede, pošto su u prvoj po povratku sa pauze zbog korona virusa izgubili u Madridu od Reala 1:3. Prethodno su doživeli neuspehe i u duelima sa Real Sosijedadom i Majorkom kod kuće.

Samo dve pobede u 11 utakmica ove godine dovele su Eibar u situaciju da strepi za prvoligaški status, pošto je Dmitrovićev tim na samo tri boda od zone ispadanja.

Što se tiče Atletika, klub iz Bilbaa je u "mirnoj luci", na desetom mestu.

Istovremeno sa ovom utakmicom igran je i susret Valjadolida i Selte, koji je završen bez golova. Taj remi mnogo više odgovara četrnaestoplasiranom domaćinu, dok su gosti iz Viga na samo dva boda od zone ispadanja.