Loša utakmica Sarajlija: Košarkaši Sparsa poraženi od Pelistera

Autor Haris Krhalić

Posljednja utakmica ligaškog dijela ABA 2 lige za Sparse

kk spars - pelister Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Sparsa doživjeli su poraz u posljednjoj utakmici ligaškog dijela takmičenja Druge ABA lige te ih sada očekuje očekuje završnica, a sa koje pozicije će u plej-of još nije jasno, s obzirom da nisu odigrane sve utakmice. Košarkaši Pelistera slavili su rezultatom 97:90.

Pelister - Spars 97:90 (29:27, 25:24, 23:20, 20:19)

Utakmicu je presudila loša odbrana Sparsa, naročito u drugom poluvremenu kada je ekipa iz Sarajeva došla u "minus" od 12 poena. Pelister je održavao ovu prednost sve do kraja treće četvrtine kada Sparsi prave seriju 6:0 i dolaze na -6, pri rezultatu 77:71.

To je bilo najviše što su Sarajlije prišle ekipi Pelistera, sve do posljednje minute kada su ponovo prišli na -6. Međutim, snage za preokret nije bilo.

Najefikasniji u redovima Sparsa bio je Remi Abel sa 27 poena. Ramljak i Durnik su ubacili po deset poena. S druge, strane u redovima Pelister odličnu partiju su odigrali Igor Kesar i Nikola Malešević koji su ubacili 24, odnosno 23 poena.

Sparsi ligaški dio završavaju sa omjerom 8-5, a Pelister ide u plej-aut sa omjerom 4-9.