Ko je kriv, trener ili igr... Ja sam! Smrknuto lice trenera Zvezde: Od tada se sve raspalo!

Joanis Sferopulos preuzeo odgovornost za poraz Crvene zvezde protiv Olimpije.

Joanis Sferopulos poslije poraza Zvezda protiv Olimpije Milano Izvor: YouTube/KK Crvena zvezda Meridianbet

Crvena zvezda Meridianbet odigrala je najslabiju utakmicu od početka sezone i doživjela je težak poraz u "Areni" protiv Olimpije (73:91), a trener Joanis Sferopulos utučen je došao pred medije. Na pitanje da li su poslije ovakvog poraza više krivi igrači ili sam trener, Grk je odmah odgovorio: "Samo je trener kriv, ja sam odgovoran i pokušaću da pronađem rješenje".

"Želim da kažem da večeras nismo odigrali dobro do kraja. Počeli smo dobro, prvo poluvrijeme završili sa dobrim potezom, drugo smo dobro otovorili igrali pametno, stekli prednost, uslijedio je tajm-aut Olimpije i pogodili su 11 trojki iz 13 pokušaja. U tom dijelu utakmice se momentum okrenuo. Poveli su, mi smo promašili otvorene šuteve, a onda u posljednjih pet minuta sve se raspalo. Imamo da naučimo dosta stvari iz ove utakmice, mijenjali smo odbrane, oni se prilagođavali i pogađali su spolja, iz teških pozicija, ali moramo da dignemo glavu gore. Želim da završim time da znam da nismo oduševili naše navijače, razočarani smo, ali želimo da nas podrže", poručio je trener Crvene zvezde.

Joanis Sferopulos ističe i da u drugom poluvremenu nije bilo mnogo Bolomboja pošto je Zvezda promijenila odbranu i pokušala je da sa Majkom Tobijem, koji ima dobar šut za tri poena, poremeti planove Olimpije, što se nije desilo, dok dodaje i da njegovi igrači nemaju problem sa koncentracijom, nego im ponekad nedostaje odlučnosti.

Takođe, istakao je i da bi Adam Hanga sljedeće nedelje trebalo da počne da trenira odvojeno i da će se postepeno vraćati, ali da ne može da precizira kada će to biti. "Nije toliko ozbiljno da se neće dugo vraćati", rekao je Sferopulos.

Nakon deset kola Evrolige, Crvena zvezda ima skor od tri pobjede i sedam poraza.