Trener Olimpijakosa izgubio živce zbog suđenja u Evroligi: "Čudno, svaka odluka je protiv nas!"

Jorgos Barcokas nezadovoljan je suđenjem u Evroligi.

Jorgos Barcokas napao sudije u Evroligi Izvor: Printscreen/Twitter/Eurohoops

Virtus je u Bolonji napravio iznenađenje i pobijedio Olimpijakos (69:67). Po završetku te utakmice šef struke grčkog tima Jorgos Barcokas bjesnio je pred kamerama. Nije mogao da se smiri dok je davao obaveznu izjavu za Evroliginu televiziju i tom prilikom je "opleo" po sudijama, vidno ljut zbog određenih odluka.

Voditeljka ga je pitala šta se dogodilo u posljednjoj četvrtini koju je domaći tim dobio sa 22:12, preokrenuo i pobijedio. "Ne znam šta se dogodilo, donosili smo neke loše odluke, ali je svaka odluka sudija bila protiv nas. Svaka sumnjiva odluka bila je protiv nas Ne mogu da ih kritikujem, oni rade svoj posao, mi svoj. Mi smo donosili neke loše odluke, ali je veoma čudno sve što se dogodilo", rekao je Barcokas.

Kada je tok meča u pitanju, zanimljivo je da je Olimpijakos poveo sa 2:0 i od prve sekunde je čuvao prednost koja je na početku posljednjeg kvartala bila na "+10" (57:47). Prvo vođstvo na utakmici Virtus je stekao na tri minuta prije kraja kada je Ognjen Dobrić pogodio trojku (67:65), a konačan rezultat postavio je Danijel Heket na 40 sekundi prije kraja pošto je Janulis Larencakis promašio trojku za pobjedu.