Jokić ubacio 30 u ludoj "probi" za plej-of: Dva produžetka Denvera i Jute!

Autor Mladen Šolak

Dogode se ponekad ovakve utakmice. Traju vječnost i donose obrte kakve ne možete ni da zamislite.

Denver-Juta-dva-produzetka-134-132-Nikola-Jokic-30-poena Izvor: Tanjug/AP, Kevin C. Cox/POOL Getty Images

S obzirom na to da je Denver (46-24) treći na tabeli Zapada i da ima realnu šansu da bude i drugi, a da je Juta šesta (43-27), uopšte ne bi bilo iznenađenje ako se ti rivali sretnu u prvoj rundi plej-ofa.

Sudeći prema onome što smo vidjeli u noći između subote i nedjelje, to će zaista biti holivudski mečevi:

Denver – Juta 134:132 (15:29, 34:34, 30:25, 26:17, 29:27)

U meču koji je trajao čitavu vječnost i koji je odlučen u drugom produžetku, srpski as Nikola Jokić ubacio je 30 poena uz 11 skokova i sedam asistencija za čak 42 minuta na parketu.

S obzirom na to da njegov trener Majk Meloun ima želju da odmara svog najboljeg igrača, sigurno neće biti srećan zbog trajanja meča, ali će mu konačna pobjeda svakako ublažiti nervozu zbog toga.

I ne samo pobjeda.

U ludoj utakmici protiv "džezera" Denver je dočekao oporavljenog plejmejkera Džamala Mareja, koga je Jokić, centar, na pripremnim mečevima uoči NBA "restarta" menjao na poziciji organizatora igre.

Jasno, Marej nije imao snagu da kroz svih šest segmenata ovog meča zadrži istu energiju i svježinu (kao ni bilo ko na terenu), ali je za 39 minuta ubacio 23 poena, šutnuo 25 puta (četiri više od Jokića) i pokazao da je željan igre.

Iako ga nije služio šut (2/8 za tri), Kanađanin je u završnici četvrte četvrtine "pogurao" ekipu ka prvom vođstvu na utakmici. Da sjajni lider Jute Donovan Mičel nije bio baš uporan (35 poena), Marej bi vjerovatno "prelomio" meč još tada.

Izvor: a, Tanjug, Kevin C. Cox/POOL Getty Images

Ipak, igrala su se još dva perioda, u kojima je blistao Jokić (dao 12 poena u prvom), a "blistale" su i sudije, koje su pravile očigledne propuste u procjeni nekih situacija, mučile se sa satom, vraćale igrače poslije odigranih akcija...

Nekako, Jokićevim pogotkom i asistencijama, Denver je u drugom produžetku stekao prednost koju nije ispustio Marejevim promašenim penalima u posljednjem posjedu.

Mičel je uzeo loptu, gađao iz gužve sa polovine terena, ali je promašio taj šut za pobjedu.

S obzirom na to kako je tekla utakmica, ne bi bilo iznenađenje i da je pogodio...