Borac "zaleđen" u Laktašima: Igokea slavila sa 36 koševa razlike! (FOTO)

Košarkaši Igokee zabilježili su prvu pobjedu na pripremama za novu sezonu u regionalnoj ABA ligi i FIBA Ligi šampiona.

Igokea - Borac 95:59, pripremna utakmica Izvor: KK Igokea, Nenad Vuruna

Izabranici Dragana Bajića deklasirali su u Laktašima ekipu banjalučkog Borca, povratnika u Premijer ligu Bosne i Hercegovine rezultatom 95:59.

Već nakon prvog poluvremena pripremnog meča, koji je domaćin riješio u svoju korist sa "plus 18" pogodaka (49:31), bilo je jasno da se Banjalučani ne mogu ozbiljnije suprotstaviti favorizovanim "igosima", pa je u nastavku razlika otišla do ogromnih 36 poena.

Utakmica je odigrana pred praznim tribinama dvorane u Laktašima a Borac je bio oslabljen neigranjem Draška Kneževića, Miljana Markovića, Aljoše Jankovića i Nebojša Nikolića zbog povreda.

Na žalost susret je obilježila i povreda Bože Đumića, kojem je stradala Ahilova tetiva iako još nije poznata težina povrede i koliko će eventualno odustvovati sa parketa.

Najefikasniji u ekipi Igokee bili su Dalibor Ilić i Stefan Fundić sa po 18 poena, Nikola Jovanović je upisao četiri manje, dok je još dvocifren košgeterski učinak ostvario Marko Jošilo sa 12 pogodaka.

Crveno-plave goste iz Banjaluke predvodili su David Maran sa 17 koševa, Peđa Lončar je postigao 11, a Mirko Ljuboja poen manje.

Igokea već u utorak u Laktašima igra novu pripremnu utakmicu, a protivnik je zagrebačka Cibona.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.