Loš nastup Gračanice u Rusiji: Bh. predstavnik "zamrznut" u Sankt Peterburgu na "minus 12"!

Na kraju, 33:21 za Nevu, koja je praktično već sad izborila nastup u narednoj fazi

Ruikomet EHF Evropski kup Neva Gračanica 33 21 Izvor: Promo/RK Gračanica

Rukometaši Borac m:tela sutra će u Velenju protiv Gorenja odigrati prvi meč osmine finala EHF Evropskog kupa.

Drugi bh. predstavnik u ovom takmičenju, Gračanica, svoj prvi meč je odradila večeras i nije se proslavila – poražena je u Sankt Peterburgu od Neve rezultatom 33:21.

Bh. tim poveo je u ranoj fazi meča, bilo je 0:1 i 1:2, a onda zastao i omogućio Rusima da već do kraja prvog poluvremena steknu prednost koja omogućuje mirniji nastavak.

Poslije prvih 30 minuta, bilo je 16:8 za Ruse, a jednocifren zaostatak Gračanica je držala do 37. minuta.

Nizale su se potom tehničke greške, što je iskusni rival uspješno kažnjavao i praktično već poslije prve utakmice obezbijedio nastup u četvrtfinalu.

Najefikasniji igrač meča bio je Andrej Gordejev sa 11 golova iz 13 pokušaja, dok je u Gračanici prvo ime bio Damir Kadrić sa šest pogodaka.