Još jedna prepreka do Australijan opena! Druga pobjeda Damira Džumhura u kvalifikacijama, na korak je do glavnog turnira

Posljednji protivnik biće 31-godišnji Argentinac Marko Trunđeliti.

damir džumhur druga pobjeda u kvalifikacijama za australijan open Izvor: RHONA WISE/EPA

Pred najboljim bh. teniserom Damirom Džumhurom preostala je još jedna prepreka do glavnog žrijeba Australijan opena.

Rođeni Sarajlija je u drugom kolu kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Australije savladao domaćeg tenisera Rinkija Hiđikatu (358. igrač svijeta). Prvi set je pripao bh. teniseru rezultatom 6:4, da bi Australijanac predao meč kod Džumhurovog vođstva 2:1 u drugom setu.

Posljednji protivnik 161. tenisera planete biće 31-godišnji Argentinac Marko Trunđeliti, trenutno 198. na ATP listi.

Kad je riječ o Australijan openu, još uvijek nije poznato da li će na njemu moći da nastupi i prvi reket svijeta Novak Đoković.

Najbolji rezultat na prvom grend slem turniru sezone Džuumhur je ostvario 2014. i 2018. godine, kada je stigao do trećeg kola.

Srbin je pobijedio na sudu, nakon što je poništena odluka o ukidanju vize, međutim nakon saopštenja kojim se oglasio posredstvom društvenih mreža, Australijanci su ga optužili da je "slagao pod zakletvom", te tvrde da mu prijeti i do pet godina zatvora.

Posljednju riječ u ovom slučaju ima ministar za imigraciona pitanja Aleks Houk, koji može da donese odluku o deportaciji ili da potvrdi odluku suda.